USŁUGI TRANSPORTOWE
HANDEL IMPORT-EXPORT
ARNOLD HALL

Kostka granitowa


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Kamień naturalny od wieków jest symbolem trwałości i niezmienności.

Granit był znany już w starożytności: wykorzystywano go do budowy monumentalnych budowli, które istnieją po dzień dzisiejszy.

Granit należy do grupy skał o złożonej budowie. W jego składzie wyróżnić można kilka minerałów skałotwórczych, m.in. kwarc, miki, skalenie augit i inne. Ma teksturę ziarnistą z dominującym odcieniem ziaren jednej barwy lub przeplatających się ze sobą w postaci wielobarwnych ziarnistych żył. Może mieć drobne lub grube uziarnienie. Dominującymi odcieniami są szarości, żółcienie, zielenie, brązy i czerwienie.

Granit jest skałą najtwardszą i najbardziej wytrzymałą, a przy tym podatną na obróbkę. Jest kamieniem odpornym na ścieranie, materiałem niewrażliwym na czynniki atmosferyczne o dużej mrozoodporności i znikłej nasiąkliwości.

Granitowa kostka brukowa cieszy się dużym powodzeniem. Podejście lub podjazd pod dom wykończone wykonanymi również z granitu krawężnikami to niezwykle efektowne uzupełnienie ogrodu. Tej samej kostki można użyć do zrobienia wąskiego chodnika wokół całego domu. Granitowe okładziny doskonale się sprawdzają równierz w przejściach i korytarzach.

Kostka granitowa jest bardzo trwała i niewymaga konserwacji. Duży wybór kolorów i rozmiarów kostki granitowej umożliwia komponowanie ciekawych i bardzo urokliwych nawierzchni.

W naszej stałej ofercie:

  • Kostka granitowa jasno - szara z granitu śląskiego o wymiarach 4/6, 8/10 i 15/17
  • Kostka granitowa szaro - ruda z granitu śląskiego o wymiarach 4/6, 8/10 i 15/17
  • Kostka granitowa czerwona z granitu szwedzkiego (Vanga) o wymiarach 4/6, 8/10 i 15/17 (na zamówienie również 7/9, 9/11/5, 15/17/8)
  • Kostka granitowa czarna z granitu szwedzkiego (schwarzer Schwede) o wymiarach 4/6 i 8/10
  • Kostka sjenitowa o wymiarach 4/6 i 8/10